Teknolojinin büyük bir gelişim gösterdiği günümüzde bilgisayarlar sayesinde hayatın her köşesinde bir kolaylık sağlanmaktadır. Bu konu CV hazırlama formu için de geçerlidir. Geçmiş yıllarda CV şablonu hazırlayabilmek için çeşitli zorluklar çekilirken, günümüzde bilgisayar ile bunu PDF şeklinde bilgisayara indir seçeneği ile CV dosyası a4 çıktı şeklinde alınabilmektedir.

Bu durum gerek yeni mezun, gerekse iş arayışına devam eden herkes için büyük bir kolaylıktır. Özellikle yeni mezun öğrenciler nasıl boş CV word oluşturacaklarını ve dolduracaklarını bilmedikleri için böylece fotoğraflı CV doldurarak bir şablon oluşturabilmektedir. Boş CV PDF üzerinde tüm gerekli yerleri doldurduktan sonra, geriye yalnızca yazıcı ile çıkart kalmaktadır.

Boş CV Örnekleri

Sitemizde boş CV örnekleri boş CV word ve PDF şeklinde yer almaktadır. Bunlardan faydalanmak isteyen kişiler, kolayca indirerek, inceleme fırsatı bulabilir. Ardından tüm bu yerleri kendilerine göre doldurarak, kariyer başvurusu yapacakları yere göndermeleri yeterlidir. Bunun için dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir.

  • CV hazırlama formu içerisinde sadece ana şablon halinde boş CV örneği vardır. Bu indirilip, yazı ile çıkarttırıldıktan sonra, iş başvurusuna gidilecek kişi tarafından doldurulmalıdır.
  • Boş CV PDF doldururken yapılan en sık yanlışlardan biri, kasti olarak yanlış bilgi vermektedir. Her ne kadar burada iş başvurusu yapanlar işe girebilmek için bunu yapıyor da olsa, bu yalan ya CV şablonu üzerinde, ya da mülakatta ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla gerçek bilgi vermezseniz, bu sadece sizin aleyhinize olacaktır.
  • Boş CV word doldururken yapılan en büyük hata profesyonellikten uzak olmasıdır. Her ne kadar bir CV örneği sade olsa da, word dosyasında sadece alt alta yazmak suretiyle bir CV hazırlama formu meydana getirilmektedir. Profesyonellikten uzak olan bu durum, CV’nin sade olduğunu değil, gelişigüzel olduğunu göstermektedir ki bu da şirketlerde negatif bir etki oluşturacaktır.
  • Boş CV formu doldururken yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de CV dosyasını mesleğe uygun bir şekilde hazırlamaktır. Her ne kadar tüm özgeçmiş dosyaları aynı da olsa, her mesleğin doldurduğu CV örneği farklıdır. Örneğin bir öğretmen doldurduğu CV’de eğitim verdiği yılları ve okulları yazmakta, yabancı dil ve başka iş tecrübeleri gibi hususlar önemsiz kalmaktadır. Ancak bir mühendis için yabancı dil ve iş tecrübesi yazmamak büyük bir eksikliktir.


Buna ek olarak CV örneğinizi değerlendirecek olan herkes, sizin sıkıcı bir dil kullanmamanızı, az ve öz kelimelerle kendinizi ifade edebilmenizi bekleyecektir. Bu nedenle akıcı bir Türkçe kullanmanız, kelime hataları yapmamanız, kelime tekrarına düşmemeniz gibi durumlar, CV hazırlama formu kâğıdının hem insan işlerinden geçmesini sağlayacak, hem de mülakattan sizi geçirecektir.

Boş CV Örnekleri 2020

CV hazırlama formu doldurmak her ne kadar kolay bir işlem gibi geliyor da olsa, aslında son derece dikkatli bir şekilde ve özenli bir şekilde hazırlanmalıdır. Bay ve bayanlar için uygun CV örneklerini bulunduran sayfamız, son teknolojiyi kullanarak PDF ve a4 formatında CV örneği çıkartmaktadır.

Sitemizde 2015, 2016, 2017, 2018, 2019 yılları için profesyonel CV örnekleri bulabilir ve bu CV örneklerini fikir edinme kapsamında indirebilir veya hemen düzenleyebilirsiniz. Eğer acil olarak CV hazırlama formu doldurmanız gerekiyorsa gerek bilgisayardan, gerekse akıllı telefonunuzdan CV Lazım’a girerek, kısa zamanda sade CV örnekleri arasından, dilediğinizi indirebilirsiniz.


Bundan sonra sadece, CV hazırlama formu doldurma kalmaktadır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken konular şöyledir.

İster yeni mezun, isterseniz uzun süreden beri iş arayan bir kişi olun, aldığınız eğitim her zaman önemlidir. Bu nedenle hangi üniversiteden, hangi yıllarda ve kaç puan mezun olduğunuz bilgisi kesinlikle girilmelidir. Eğer lisansüstü eğitiminiz de varsa, bunu da eğitimler kısmına belirtmelisiniz.  Benzer şekilde gittiğiniz seminer ve konferans tarzı etkinlikler varsa, bunların da kariyer başvurunuz esnasında size katkı sağlayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Eğer üniversitede bazı özel dersler almışsanız ve bu dersler iş sektöründe değerliyse, bu dersi aldığınızı da özellikle yazmanız gerekmektedir. Eğer yabancı diliniz varsa ve kendinize bu konuda güveniyorsanız, CV hazırlama formu üzerinde konu ile ilgili kısmı bularak, doldurmanız gerekmektedir.

Öğretmen mesleğini icra etmekte olanlar, eğer özel okula başvuru yapacaklarsa durum değişmektedir. Bir öğretmen için ders anlatma kapasitesi, alanı üzerine bilgisi ve sabrı gibi konular ön plana çıksa da, CV doldur ile özel bir kuruma gelinmişse ek olarak yabancı dil şartı da olabilecektir. Zira özel okullarda İngilizce veya çeşitli Batı dillerinde eğitim verildiği bilinmektedir. Öğretmenler boş CV örneği üzerinde iş tecrübesini doldururken, eğitim verdiği okulları yazmalıdır. Burada hangi yıllar arasında o okulda bulunduğunu ve neden ayrıldığını da belirtmelidir. Mülakatta da bu eğitim tecrübesi hakkında ilgili sorular gelebilecektir. Meslek grubunuz ne olursa olsun, CV lazım ile hızlı ve sade bir CV oluşturabilirsiniz.

x

Merhaba, cv hazırlamada sorun yaşarsanız veya sizin için cv hazırlamamızı isterseniz buradan veya sitenin sol alt kısmındaki whatsapp butonundan bize ulaşabilirsiniz.