CV hazırlama formu, gerek hala eğitimine devam eden üniversite öğrencilerinin, hem de iş başvurusu yapacak kişilerin kariyerine başlamak için doldurdukları bir belgedir. Bu formda iş başvurusu yapan kişinin en temel bilgileri yer almaktadır. Gönderilen CV formu insan kaynakları tarafından incelendikten sonra, buna göre mülakata çağrılmaktadır. Dolayısıyla CV hazırlama formu, dikkatli ve özenli hazırlanmalıdır.

CV hazırlama formu hakkında merak edilen konulardan biri, online ortamda indir butonu kullanarak, temin edilip kullanılan CV formunun tüm meslekler için olup olmadığıdır. Burada bilinmesi gereken, CV hazırlama formu meslekten, mesleğe göre değişmemektedir. Yalnızca sizin dolduracağınız bilgiler farklılaşmaktadır. Zira CV formu bir birey olarak sizi, iş başvurusu kapsamında ilgili şirkete tanıtan bir belgedir.

Günümüzde pek çok kişi, Microsoft Word ve Microsoft Excel gibi programları kullanarak, bir CV formu hazırlamaktadır. Ancak bu CV oluşturma formu profesyonel olmaktan ve doğru bir görünümden uzak olduğu için, iş başvurusu da yanlış bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle yapılması gereken online, yani internet ortamında hazır CV hazırlama formu bularak indir butonuna tıklamaktır. Dosya küçük boyutlu olduğu için, hızlı şekilde ve kolay bilgisayarınızda olacaktır. Bundan sonra tüm yapmanız gereken, resimli CV dosyasını doldurmaktır.


CV Nasıl Doldurulur?

Bir CV hazırlama formu içerisinde, mutlaka bulundurulması gereken unsurlardan biri resimdir. Zira herkes, iş başvurusu yapan kişinin kim olduğunu, mülakata çağrıldığında kimin geleceğini bilmek ister. Bu nedenle resimli CV oluşturmak büyük önem taşımaktadır.

Bundan sonra yapmanız gereken ilk şey, bir vesikalık fotoğrafınızı ilgili alana yapıştırmaktır. Bundan sonra CV oluşturma formu içerisinde gerekli tüm yerleri eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Burada yanlış bir bilgi asla verilmemelidir. Burada unutmamanız gereken husus, insan kaynaklarına size kadar binlerce CV hazırlama formu gelmiş olmasıdır. Dolayısıyla burada çalışan elemanlar da profesyoneldir ve sizin bir yalanınızı kolaylıkla görebilecektir. Eğer hazır CV üzerinde bunu fark etmeden, sizi çağırsalar dahi size sorulan soruların önemli bir kısmı, CV formu üzerinden olacaktır. Dolayısıyla yapılan mülakattan bir yalan sonucu geçmeniz de imkânsız hale gelecektir.


CV hazırlama formu içerisinde üniversite, yabancı dil, iş tecrübesi de dâhil olmak üzere, pek çok alan vardır. Boş CV hazırlama yaparken üniversite kısmında mezun olduğunuz üniversitenin adı, mezuniyet notu girilmelidir. Eğer yüksek lisans ve doktora yapmışsanız, bunların da lisans eğitimi ardından yazılmış olması gerekmektedir.

Herkesin bildiği gibi dünyanın küreselleşmesi ile beraber, yabancı dil bilmek önemli bir meziyet haline gelmiştir. Bu nedenle hangi yabancı dili biliyorsanız, bunları da yazmanız büyük önem arz etmektedir. Ardından CV hazırlama formu üzerinde ilgili yere dili hangi seviyede bildiğinizi de işaretlemeniz şarttır. Bazı boş CV dosyalarında, dili nasıl öğrendiğiniz de sorulmaktadır. Burada çok kısa kelimelerle öğrendiğiniz yeri anlatmanız gerekmektedir.

CV oluşturma formu belgesinde ön önemli yerlerden bir tanesi de iş tecrübesidir. Bu kısımda hazır CV hazırlama formu kullanarak yaptığınız başvuruya kadar çalıştığınız tüm yerler sorulmaktadır. Burada çalışmışsanız, size nerede, ne olarak, ne kadar süre, ayrılma nedeni ve halâ çalışıp, çalışmadığınız gibi sorular yöneltilecektir. Bu sorular hakkında yalan söylememeniz elzemdir. Eğer referansa sahipseniz, numarayı buraya iliştirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Eğer önceki iş yeriniz sizden memnun kalmışsa ve referans olacağını söylemişse, bu unutulmadan yazılmalıdır.

Eğer stajınız varsa, bu durum da mutlaka yazılmalıdır. Zira yeni mezunlarda staj bilgisi, şirketler tarafından özellikle değerlendirmeye alınmakta, bir iş tecrübesi kabul edilmektedir. Eğer staj da dâhil olmak üzere iş tecrübeniz yoksa, bu alanı boş bırakmanız, yanlış bir bilgi vermemeniz gerekmektedir.CV Lazım ile Boş CV Hazırlama Formu Doldur

CV lazım, tüm meslekler için ortak bir CV hazırlama formu oluşturmaktadır. Sitemizdeki CV hazırlamaformu, Excel ve Word gibi eski ve zor yöntemlerin yerine size daha profesyonel olan ve şirketler için daha uygun olan PDF formatında CV hazırlamanıza olanak tanır.

Sitemizde bulunan tüm hazır CV dosyaları, gerek bilgisayar, gerekse telefona basit şekilde indir butonuna sahiptir. Online olarak, PDF formatında hazırlanmış olan dosyalar sayesinde kariyerinize atacağınız ilk adım, daha da kolay bir hale getirilmektedir. CV hazırlama formu indirdikten sonra resimli CV olması için bir vesikalık fotoğrafınızı düzgünce yapıştırmanız gerekmektedir.İş Başvurusu İçin PDF formatında CV Hazırlama Formu

Sitemizde bulunan CV hazırlama formu, sizin girdiğiniz bilgiler çerçevesinde oluşturularak, sitemiz içerisinde PDF sürümüne dönüştürülmektedir. Bu sayede eski CV oluşturma formları yerine, modern ve daha detaylı bir özgeçmişle başvuru yapılmaktadır.

CV hazırlama formu seçeneği erişmek için, tek yapmanız gereken sitemizdeki CV oluştur butonuna tıklamaktır. Bundan sonra karşınıza gelen ekranda tüm aşamalarda gerekli her şeyi doldurduktan sonra, dosya online ortamda PDF formatına dönüştürülmekte, indirdiğinizde de PDF olarak inmektedir.
x

Merhaba, cv hazırlamada sorun yaşarsanız veya sizin için cv hazırlamamızı isterseniz buradan veya sitenin sol alt kısmındaki whatsapp butonundan bize ulaşabilirsiniz.