Şirketlerin satış ve pazarlama departmanları, şirketin ayakta kalmasını sağlayanlar departmanlar olmalarından dolayı birçok işletmede işe alımlarda en fazla özen gösterilen bölümlerdir. Satış pazarlama alanında kariyer yapmak isteyenlerde, maddi olanakları ve kariyer seçenekleri çok geniş olan bu pozisyonlarda yer almak için birbirleriyle rekabet içindedir.

Ülkedeki En Revaçta Pozisyonlardan Biri; Satış

Şirketlerde satış pazarlama elemanı pozisyonunda çalışanların, şirketin müşterilerine sundukları hizmet veya ürünlerin satışından sorumlu kişilerdir. Sektörden sektöre bu bölümde çalışanların çalışma biçimler önemli biçimde değişebilmektedir. Satış ve pazarlama bölümlerinde çalışanlardan beklenenler genel olarak;

  • Müşteri ile birebir ilişkiye geçerek, işletmenin verdiği hizmete göre üretim, operasyon, depo- lojistik, mutfak gibi müşteriye ürün veya hizmeti sağlayacak esas departman arasında tampon görevi görür.
  • İşletmenin satış rakamlarını arttıracak çalışmalarda bulunur.
  • İşletmenin politikasına göre satış alanının düzenini sağlar.
  • İşletmenin politikasına göre müşteri ziyaretleri gerçekleştirerek sipariş almaya çalışır.
  • Sektörde rakiplerin düzenlediği kampanyaları ve fiyat politikalarını ve müşterilerini takip eder, onlar hakkında bilgi toplamaya çalışır.

Bütün sektörlerde yer alan satış ve pazarlama departmanları, şirketler için önemli olduğu kadar, aynı zamanda da stresli bölümler olarak dikkat çekmektedirler. Bu bölümlerde çalışanların ikna kabiliyetlerinin yüksek olması, zaman kontrolünde başarılı olmaları, iyi birer dinleyici ve sorun çözücü olmaları gerekmektedir. Bu yeteneklere sahip satış ve pazarlama geçmişi olanlar bireylerin her sektörde ve şirkette iş bulabileceklerinden dolayı, bu alanda çalışmak isteyenler arasında işe girişlerde bile rekabet çok yüksektir.

Bu rekabette bir adım öne geçebilmek için, özgeçmişinizin ve ön yazınızın diğer adaylardan daha dikkat çekici, akılda kalıcı ve kısa zaman içerisinde sizi anlatması gerekmektedir. Siz de dikkat çekici bir öz geçmiş hazırlamak için, inceleyebileceğiniz cv şablonları bir pazarlama cv örneği çeşitlerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kendinize Uyarlayabileceğiniz CV örnekleri

Aşağıda sizinle paylaşacağımız satış pazarlama cv örneği ve satış pazarlama cv önyazı çeşitlerini kullanarak siz de kendinizi en başarılı biçimde anlatabileceğiniz özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz. Aşağıda bulunan cv örnekleri indir veya direkt olarak açarak kendi yetenek, zevk ve özgeçmişinize uygun bir hale getirerek ilerideki iş başvurularınızda kullanabilirsiniz.

Satış Pazarlama CV Örnekleri CV Şablonları
x

Merhaba, cv hazırlamada sorun yaşarsanız veya sizin için cv hazırlamamızı isterseniz buradan veya sitenin sol alt kısmındaki whatsapp butonundan bize ulaşabilirsiniz.