Mimarlar yüzyıllar boyunca insanlık tarihinde önemini korumuş kişilerdir. Ancak günümüzde teknolojik gelişmelerle bu sektörde de büyük gelişmeler olmuş, daha zor bir meslek haline gelmiştir. Bu zorluğa ek olarak yeni mezun öğrenciler, daha önce iş başvurusu için CV örneği hazırlamadığı için, oldukça zorluk çekmektedir. Burada en sık yapılan hata, Mimar CV örneği dosyasını kendi eli ile hazırlayarak göndermektir. Her ne kadar mimarlar elini kullanmaya alışmış da olsa, iş sektörüne gelindiğinde profesyonel olmayan ve kişiyi yeterli anlatmayan Mimar örnek CV dosyaları genellikle reddedilmektedir. Zira insan kaynaklarında bulunan personeller, kendilerine gelen Mimar CV örneği ile adayı tanımaya çalışmaktadır. Bu sebeple en küçük bir detay bile önemli olmaktadır.

Bu konuda mimarların uyarılması gereken bir konu da yanlış bilgi girmektir. Pek çok yeni mezun, iş başvurularında bilgilerini fazladan girerek, gerçeği yansıtmayan bir profil resmi çizmektedir. Ancak burada bilinmeyen konu, mimar CV örneği üzerinden mülakatta soru gelebileceğidir. Bu takdirde yanlış bir bilgi ortaya çıkacağı için, mülakatı yapan kişi durumu hoş karşılamayacaktır.

Yaratıcılıkları oldukça yüksek olan mimarlar, cv hazırlarken de bu yaratıcılıklarını konuşturarak özenli bir cv hazırlama şansına sahiptirler. Mimar ve İç Mimar cv'lerinde kişisel bilgilerin, eğitim bilgilerinin eksiksiz bir şekilde bulunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra mimarlar hangi kuruma ve pozisyona başvuru yapılıyorsa işin ne kadar çok istendiği akıcı bir şekilde anlatılmalıdır. Bir cv'de kullanılan dil oldukça önemlidir. Dilin akıcı olması gerekmekte, uzun cümleler yerine kısa ve net cümleler kullanılmalıdır. Ayrıca deneyim kısmında ters bir kronoloji uygulanmalı, iş deneyimleri mesleğe yönelik olmalıdır. Bunların yanı sıra, gönüllü deneyimler varsa bunlar da ayrı bir başlık altında eklenmelidir. Yeterlilikler kısmında özellikle hâkim olunan bilgisayar programları eklenmeli ve cv en fazla 2 sayfa olmalıdır.

Peki, mimar CV örneği nasıl hazırlanmalı? Sitemizde bulunan mimar örnek CV belgeleri, sizleri en iyi tanıtabilmek için oldukça detaylı ve sade görünüme sahiptir. PDF formatında olan mimar örnek CV dosyasını online olarak düzenleyip, mimar CV örneği indir butonu ile hızlı şekilde indirebilirsiniz.

Mimar CV Şablonları

Mimar Cv Örnekleri CV Şablonları
x

Merhaba, cv hazırlamada sorun yaşarsanız veya sizin için cv hazırlamamızı isterseniz buradan veya sitenin sol alt kısmındaki whatsapp butonundan bize ulaşabilirsiniz.