Psikologlar üniversitelerin psikoloji bölümlerinde eğitim alarak mezun olurlar. Oldukça zorlu dersler sonrasında bu bölümden mezun olmayı başaran kişiler, psikoterapi, psikolojik danışmanlık, psikolojik değerlendirme, psikolojik test uygulayarak insanların ruh hallerinin düzeltilmesine yardımcı olurlar. Günümüzde insanların yoğunluğunun artması, yaşam şartlarının zorlaşması, gelecek kaygısının artması ve daha pek çok gerekçeyle psikolojik desteğe ihtiyaçları olmaktadır. Psikologlar tam da bu noktada hem birey hem toplum sağlığı için görev almaktadırlar.

Yeni mezun ya da işyeri değişikliği yapan psikologlarınsa psikolog CV örneği ile iş başvurusunda bulunmaları gerekiyor. İyi bir CV kapıları daha rahat aralamaya yardımcı olabiliyor.

Psikolog CV Hazırlama Sürecinde En Sık Yapılan Hatalar

Psikolog CV hazırlama sürecinde maalesef bazı hatalar yapılıyor ve insan kaynakları karşısında daha ilk adımda işe giriş ihtimalleri düşebiliyor. CV formu hazırlarken en sık yapılan hataları şöyle sıralayabiliriz:

  • CV hazırlama formu kimi zaman elle hazırlanmaktadır. Fakat bu, günümüzde teknolojinin her alanda öne çıkmasıyla oldukça ilkel kalmakta, insan kaynaklarınca CV sahibinin yeterli olmadığı algısını güçlendirmektedir. Çünkü insan kaynakları personelleri CV üzerinden adayı tanımaya çalışmaktadırlar.
  • Bazı adaylar CV oluşturma sırasında yanlış bilgi vermekte, fazladan bilgi girerek gerçeği yansıtmamaktadırlar. Fakat psikolog CV örneği üzerinden mülakat sırasında soru sorulabilmektedir. Bu da gerçeğin ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

Psikolog CV’lerinde Yer Alan Bilgiler

CV örnekleri PDF olarak sayfamızda mevcuttur ve iyi bir CV’nin nasıl hazırlanması konusunda örnek teşkil etmektedir. Adaylar mutlaka karşılarındakilerin de daha deneyimli psikologlar olduğunu göz önünde bulundurmaları, yaratıcılıklarını konuşturarak özenli bir CV oluşturmaları gerekmektedir. Özellikle akıcı bir dil kullanmaları, cümlelerinde yazım yanlışlarına yer vermemeleri, kısa ve net cümleler kurmaları gerekmektedir.

İyi bir psikolog CV oluştur sürecinde deneyimlere yer verilirken ters bir kronoloji takip edilmeli, kişinin katılmış olduğu gönüllü deneyimler varsa bunlardan sadece meslekle alakalı olanlara yer verilmelidir. CV’nin maksimum uzunluğu 2 sayfa olmalıdır. Sitemizde yer alan örnekleri indirip düzenleyebilir, online hazırlayacağınız CV ile iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Her birisi son derece detaylı ve sade hazırlanan örneklerimizden yararlanabilirsiniz.

Psikolog CV Örnekleri CV Şablonları
x

Merhaba, cv hazırlamada sorun yaşarsanız veya sizin için cv hazırlamamızı isterseniz buradan veya sitenin sol alt kısmındaki whatsapp butonundan bize ulaşabilirsiniz.